Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
SlažanyHľadať
 
 

ZO SZZ

Slovenský zväz záhradkárov v Sľažanoch

Záhradkári sa v Sľažanoch začali organizovať od 1. januára roku 1970. Zakladajúci počet členov bol pomerne malý a to jedenásť, ale postupom času sa členská základňa začala rozrastať, najvyšší počet členov sa dosiahol v roku 1986, kedy bolo v sľažianskom záhradkárskom zväze organizovaných 157 ľudí. Dnes sa toto číslo pohybuje nad hranicou 100 členov.

Organizácia zo začiatku iba zabezpečovala objednávanie stromkov. V roku 1973 sa v spolupráci s MNV postarala o úpravu prístupovej cesty k viniciam.s Okrem toho sa začalo pre záhradkárov so zabezpečovaním objednávok priemyselných hnojív, chemických postrekov, semien, rašeliny a ovocných stromkov.

Záhradkári sa zapájali a zapájajú do mnohých oblastných i celoslovenských súťaží. Svoje produkty vystavujú na okresných výstavách a podľa možností sa snažia každý rok usporiadať výstavu ovocia a zeleniny aj v Sľažanoch. Počet vystavovateľov doma sa pohybuje od pätnásť do tridsať a počet exponátov od približne šesťdesiat do vyše stovky.

Veľmi dobré výsledky dosahujú vinári, ktorých vzorky takmer pravidelne získavajú tie najvyššie medaily.


 

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

Upozornenie

V súlade so Zák. č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov upozorňujeme občanov, že od 13.4.2015 je obec Sľažany monitorovaná kamerovým systémom.

webygroup
ÚvodÚvodná stránka