Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
SlažanyHľadať
 
 

Sviatosť pomazania chorých

Sviatosť pomazania chorých

Všeobecný opis sviatosti

Pomazaním chorých a modlitbou kňazov Cirkev odporúča chorých trpiacemu a oslávenému Pánovi, aby im uľavil a spasil ich. Nejde o posledné pomazanie, ako sa mnohí domnievajú.

Pomazanie chorých sa môže udeliť veriacemu, ktorý sa v dôsledku choroby alebo staroby začína ocitať v nebezpečenstve smrti. Môže sa zopakovať, ak sa chorému zhorší zdravotný stav. Pomazanie je vhodné prijať i v prípade odchodu do nemocnice z dôvodu vážneho zdravotného stavu.

Individuálne vyslúženie sviatosti

Sviatosť vysluhujem individuálne - doma alebo v nemocnici. O jej udelenie môžete požiadať na farskom úrade osobne alebo telefonicky. Ak sa vysluhuje sviatosť doma, je potrebné pripraviť: stôl prestretý bielym obrusom, kríž a dve horiace sviece. Kým príde kňaz, odporúčame zotrvávať pri chorom v modlitbe.

Hromadné vyslúženie sviatosti

Hromadne vysluhujem pomazanie chorých počas svätej omše vo februári na sviatok Panny Márie Lurdskej . Vtedy ho môže prijať každý, kto dovŕšil 60-ty rok života. Upresnenie je ohlásené vo farských oznamoch.

Prosím, aby ste k chorému zavolali kňaza čím skôr. Veď práve táto sviatosť prináša chorému pokoj, silu a odvahu na premáhanie bolesti a ťažkostí.


 

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

Upozornenie

V súlade so Zák. č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov upozorňujeme občanov, že od 13.4.2015 je obec Sľažany monitorovaná kamerovým systémom.

webygroup
ÚvodÚvodná stránka