Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
SlažanyHľadať
 
 

Šport

História športu

História športuV Sľažanoch sa začalo športovať na konci roku 1945, čiže po 2. svetovej vojne. Začínalo sa s tým najpopulárnejším športom - futbalom. Prvého novembra 1945 sa odohral prvý futbalový zápas, v ktorom sa predstavili Sľažany. Hrali so susednou obcou Chočou na jej pôde. Sľažany nakoniec vyhrali 3:0. Neskôr sa hrávalo s okolitými obcami, napríklad Tesárske Mlyňany, Chrášťany, Kňažice, Slepčany, Opatovne, Beša, Tehla atď.

Organizovane sa začalo s futbalom od roku 1953. Bol založený futbalový klub SOKOL Sľažany s futbalovým družstvom dospelých. V roku 1955 sa založilo aj družstvo dorastu. Družstvo žiakov bolo založené až v roku 1978. Futbalové družstvá účinkovali v okresných súťažiach, striedavo v III.tr.,II.tr. a Majstrovstvá okresu.

V roku 1960 sa TJ SOKOL premenovala na TJ Družstevník Sľažany. Vtedy vznikli aj ďalšie oddiely a to turistický, lyžiarsky a hádzanársky. V tom čase mala TJ 300 členov. K ďalšej zmene došlo v roku 1992, keď sa opäť menil názov. TJ RETIR Sľažany. Takýto názov je až dodnes. Sú združené dva oddiely: futbalový (dospelí, dorast, žiaci) a hokejový (dospelí). Výstavba športového areálu, šatní, sociálnych zariadení a tribúny na futbalovom ihrisku sa zrealizovala v roku 1981 a má hodnotu 1 milión korún. TJ Sľažany usporiadava počas letných mesiacov futbalové turnaje. Najnovšou akciou je futbalový turnaj, na ktorom hrajú sľažiansky futbalisti proti tým známejším hokejistom a iným osobnostiam.


 

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

Upozornenie

V súlade so Zák. č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov upozorňujeme občanov, že od 13.4.2015 je obec Sľažany monitorovaná kamerovým systémom.

webygroup
ÚvodÚvodná stránka