Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
SlažanyHľadať
 
 

Separujeme ďalšie zložky odpadov

Obecný úrad v Sľažanoch oznamuje občanom, že v II. polroku 2016 sa v obci začínajú zbierať v rámci separovaného zberu ďalšie zložky odpadov.
Už 12. júla 2016 bude spoločnosť Waste transport, a.s., ktorá nám zabezpečuje aj zber komunálneho odpadu, vykonávať vrecový zber papiera a skla po domácnostiach, tak ako keď sa zbierajú plasty a tetrapaky. V harmonograme triedeného zberu, ktorý je zverejnený na internetovej stránke obce, ako aj na úradných tabuliach v obci, je tento zber označený ako zber ostatných komodít.

- Do samostatného vreca uskladnite všetky druhy papiera, vrátane drobných kartónov. Veľké kartóny môžete zviazať špagátom a odovzdať spolu s papierom.

- Samostatne uskladnite sklo.

Termín zberu budeme oznamovať aj prostredníctvom obecného rozhlasu.

Ďalšou novinkou je zber kovov. Jedná sa o drobné kovové obaly (z nápojov, paštét, konzerv), kovové uzávery zo sklenených pohárov a fliaš, viečka od jogurtov atď. . V žiadnom prípade do vreca nedávajte obaly od farieb a iných  horľavín.  Kovy si uskladňujte do samostatného vreca. Tie sa budú zbierať v termíne zberu plastov a tretrapakov.

Spoločnosť Waste transport, a.s bude domácnostiam rozdávať vrecia na jednotlivé zložky odpadov. Je to v našej obci novinka, preto ak sa nestihnú vrecia rozdať do termínu prvého zberu, prosíme občanov, aby si uvedené odpady zatiaľ uskladnili do vlastných vriec.

Veríme, že sa nám čo najrýchlejšie podarí v obci rozbehnúť  zber uvedených komodít. Prosíme Vás, vážení občania,  o trpezlivosť a spoluprácu.


 

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Upozornenie

V súlade so Zák. č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov upozorňujeme občanov, že od 13.4.2015 je obec Sľažany monitorovaná kamerovým systémom.

webygroup
ÚvodÚvodná stránka