Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
SlažanyHľadať
 
 

Internetová stránka obce Sľažany.

Separovaný zber odpadovVytlačiť
 

Vážení občania, opätovne vás upozorňujem, že separovaný zber jednotlivých zložiek odpadov v obci prebieha formou vrecového zberu po domácnostiach. Odpady - plasty, tetrapaky, kovy, sklo a papier sa zbierajú v pravidelných mesačných intervaloch. Ak v čase zberu odpadov vyložíte popri vreciach aj objemnejší odpad napr. poškodený plastový nábytok, rôzne plastové obaly, kartóny, sklenené nádoby atď., bez problémov vám bude odobratý.

V obci sú síce rozmiestnené kontajnery na separované zložky odpadov, tie však neslúžia na to, aby ste do nich nosili odpady z domácností. Kontajnery kapacitne na to nepostačujú a nemôžeme si dovoliť mať ich rozmiestnených viac, ako je v súčasnosti. Kontajnery sú finančne nákladné a nie sú ani priestory na ich umiestnenie. Hlavne však nie je dôvod jednotlivé zložky odpadov nosiť do kontajnerov pri obchodoch, keďže odpad vám zoberú priamo spred domov. Pri rodinnom dome každý nájde priestor, aby si odpad uskladnil do najbližšieho zberu.

Pozrite si niekoľko fotografií, ktoré dokumentujú neporiadok okolo kontajnerov na separovaný zber  plastov, tetrapakov  a skla. Posledný podomový zber plastov,  tetrapakov  a kovov  bol 12.7.2018, podomový zber papiera a skla bol 24.7.2018.

Už na začiatku augusta to vyzeralo pri kontajneroch takto.

fotky-1.jpgfotky-2.jpgfotky-3.jpg

Pracovníci firmy, ktorá odpady zbiera nie sú povinní ani ochotní zbierať nám odpad po zemi pri kontajneroch. Na to sú určené vrecia. V domácnostiach to funguje tak, že koľko naplnených vriec vám odoberú, toľko vám nechajú prázdnych. Čiže každý by mal mať dostatok vriec.

Na vrecový zber používajte vrecia nasledovne:

Žlté vrecia: plasty a tetrapaky (môžete ich dávať spolu) - napr. PET fľaše z nápojov, obaly z pracích a čistiacich prostriedkov a kozmetiky, tetrapakové obaly, fólie atď.

Červené vrecia: kovy - napr. kovové obaly, nápojové konzervy, kovové súčiastky a výrobky, alobal atď.

Modré vrecia: papier - napr. noviny, časopisy, reklamné letáky, stlačené krabice, kartóny, papierové obaly, skartovaný papier atď.

Priesvitné (biele) vrecia: sklo - napr. nevratné obaly zo skla z alkoholických a nealkoholických nápojov, poháre, sklenené črepy atď., - tu upozorňujeme, že tieto vrecia sú hrubšie a firma trvá na tom, aby bolo sklo dávané práve do takýchto vriec z dôvodu bezpečnosti.

Zber elektroodpadov a objemných kovov vždy vopred oznamujeme v rozhlase.

Ďakujem všetkým za pochopenie a pevne verím, že sa situácia v oblasti zberu separovaných zložiek odpadov v našej obci zlepší.


 
 

Udialo sa v našej obci ...

Hodový futbalový turnaj o pohár starostu obce Sľažany 2019

FC Javor

Rok ubehol veľmi rýchlo a opäť sme sa stretli na Hodovom futbalovom turnaji ulíc o pohár starostu obce Sľažany. Hodová sobota pripadla na 7. september 2019. Už od skorého rána bol na ihrisku OFK čulý ...viac...

Zverejnené 11.9.2019 -webmaster-


 

Beh oslobodenia obce Sľažany

Beh oslobodenia

Pri príležitosti 74. výročia oslobodenia obce Sľažany (28. 3. 1945) sa dňa 13. apríla 2019 uskutočnil 3. ročník Behu oslobodenia obce.  Prinášame Vám výsledky behu podľa jednotlivých kategórií.
< ...viac...

Zverejnené 15.4.2019 -webmaster-


 

Hodový futbalový turnaj ulíc o pohár starostu obce Sľažany 2018

FC Hrabina.jpg

Dňa 8. septembra 2018, v hodovú sobotu, sme sa stretli na tradičnom Hodovom futbalovom turnaji ulíc o pohár starostu obce Sľažany. Oproti predchádzajúcemu roku sa turnaja zúčastnilo o jedno družstvo v ...viac...

Zverejnené 13.9.2018 -webmaster-


 

Obecná zabíjačka 2018

Obecná zabíjačka 2018

Obecná zabíjačka 2018 video
viac...

Zverejnené 1.3.2018 -webmaster-


 

Hodový futbalový turnaj o pohár starostu obce Sľažany 2017

Hodový futbalový turnaj o pohár starostu obce Sľažany 2017

Už tradične na „hodovú sobotu“ 9. septembra 2017 sa na ihrisu OFK Sľažany konal HODOVÝ FUTBALOVÝ TURNAJ O POHÁR STAROSTU OBCE SĽAŽANY. Tento rok sa turnaja zúčastnili len štyri družstvá. I keď bola úč ...viac...

Zverejnené 11.9.2017 -webmaster-


 

Hodový futbalový turnaj o pohár starostu 2016

Hodový futbalový turnaj o pohár starostu 2016

V sobotu 10. septembra 2016 sa na ihrisku Obecného futbalového klubu v Sľažanoch konal tradičný HODOVÝ FUTBALOVÝ TURNAJ O POHÁR STAROSTU OBCE SĽAŽANY.
Turnaja sa zúčastnilo 5 družstiev, ktoré sa ...viac...

Zverejnené 20.9.2016 -webmaster-


 
Položky 1-6 z 12

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

Upozornenie

V súlade so Zák. č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov upozorňujeme občanov, že od 13.4.2015 je obec Sľažany monitorovaná kamerovým systémom.

webygroup
ÚvodÚvodná stránka