Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
SlažanyHľadať
 
 

Poľovnícke združenie

Poľovnícke združenie Stráň Sľažany

Poľovnícke združenie Sľažany vzniklo 27.3.1963. Plocha, o ktorú sa združenie staralo, predstavovala 1207 hektárov poľovnej plochy. Zakladajúcimi členmi boli: Viliam Rajtar, Jozef Rajtar, Michal Rajtar, Anton Grunner a Štefan Novota. Členská základňa sa postupne rozrastala. 1.4.1978 sa združenie zlúčilo s poľovníckymi združeniami Jelenec, Ladice, Neverice a Velčice do PZ Svornosť Neverice. Toto združenie sa staralo o 5170 ha poľovnej plochy a malo 94 členov.
V roku 1991 sPoľovnícia združenie osamostatňuje a vzniká Poľovnícke združenie Stráň Sľažany. Toto PZ má v osemnásť členov a výmera revíru 1216 hekátrov.PZ Stráň Sľažany je zardené do bonitnej triedy M6 s chovom malej zvery. Hlavnou zverou je zajac, bažant a srnčia zver. Predsedom PZ je Igor Škorec, hospodárom PZ je Minár Jozef, tajomník PZ je Zlatňanský Branislav a finančný hospodár je Grunner Anton.
Úlohou poľovníkov je predovšetkým starať sa o zver, prikrmovať ju v zimných mesiacoch  a chrániť ju. V revíri si poľovníci vybudovali sklad krmiva, 8 krytých posedov na pozorovanie a bezpečný lov raticovej zveri, 4 ks kŕmidiel s válovcami pre srnčiu, 10 soľníkov, 14 zásypcov pre bažanty.

V roku 2000 si členovia PZ vybudovali poľovnícku chatu v lokalite Pánsky Jarok. Táto chata slúži nielen poľovníkom ale aj ostatným občanom Sľažian na príjemné posedenie a oddych.

PZ usporadúva každý rok dve spoločné poľovačky na drobnú zver. Na týchto poľovačkách sa zúčastňujú aj hostia a priatelia z okolitých PZ. Po poľovačke je v spolupráci s pohostinstvom Javor zabezpečené spoločné posedenie s občerstvením.

Poľovníci počas plesovej sezóny organizujú poľovnícky ples, ktorý ma veľmi dobrú odozvu nie len v Sľažanoch ale aj v okolitých obciach.

Počas roka sa poľovníci zúčastňujú brigád na ktorých sa opravujú a budujú poľovnícke zaradenia a kosí sa areál okolo chaty. Okrem brigád organizovaných PZ sa členovia zúčastňujú aj brigád organizovaných obecným úradom.


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

Upozornenie

V súlade so Zák. č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov upozorňujeme občanov, že od 13.4.2015 je obec Sľažany monitorovaná kamerovým systémom.

webygroup
ÚvodÚvodná stránka